petek, 15. junij 2018

Zbrani nevarni odpadki v letošnji akciji

V AKCIJI ZBRANIH 2,5 TONE NEVARNIH ODPADKOV IN 1 TONA IZRABLJENE ELEKTRONSKE OPREME

Tudi letošnja tradicionalna zbiralna akcija nevarnih odpadkov in izrabljenih električnih aparatov v občinah Idrija in Cerkno je odlično uspela. Občani so na zbirna mesta pripeljali kar 2,5 t nevarnih odpadkov in za dobro tono izrabljene električne in elektronske opreme. Tako je iz Idrije ob koncu akcije prevzemnik EKOL d.o.o. odpeljal polno naloženo namensko tovorno vozilo za zbiranje nevarnih odpadkov in za njim še poln mobilni zbiralnik odpadne električne in elektronske naprave, ki ga je letos pooblaščeno podjetje ZEOS d.o.o. prvič poslalo v akcijo.

Med posameznimi kraji so se kot najbolj zavzeti okoljevarstveniki odrezali v Šebreljah, kjer so zbrali za poln kombi nevarnih odpadkov. Večje količine so pripeljali na zbirna mesta tudi v Črnem Vrhu in Godoviču. Nekaj manj odpadkov pa so prinesli občani v Cerknem in Idriji, kar na komunali pripisujemo dejstvu, da prebivalci občinskih središč sproti prinašajo nevarne odpadke in izrabljeno električno in elektronsko opremo v Zbirni center Ljubevč in Cerkno.